Apetīte : spītnieces savaldīšana

Izlaidi brokastis? Nav liela bēda. Apēst mazāk pusdienās? Nav problēmu. Tomēr turēt sevi rokās vakarā ne katram ir pa spēkam. Mēs dosim 7 padomus, kā savaldīties un nepārēsties uz naktii.

1. Sadali vakariņas.

Pamēģini vakaros ēst vairākas reizes, bet mazākas porcijas. Pirmo reizi – pirms aiziešanas no darba. Labi derēs biezpiens, jogurts ar kukurūzas pārslām vai musli. Tad viegla uzkoda jau mājās. Tad pieķeries mājas darbiem. Un pēc 20-30 minūtēm jau paēd vakariņas. Pateicoties uzkodām tev būs vieglāk sevi kontrolēt, izvēlēties ēdienu ar zemāku tauku saturu un sakošļāt ēdienu lēnāk, nesteidzoties. Jūti, ka vēders pilns? Atliec atlikušo vēlakam laikam.

2. Agrāk ej gulēt.

Vēl jo vairāk tāpēc, ka pilnvērtīgs miegs palīdz tievēšanas procesiem, pateicoties tam arī tonus ir augstāks, garastāvoklis labāks, tāpēc arī ēdiens nepieciešams mazāk.

3. Našķējies pēc ēdienreizes

Našķēšanās mērķis nav paēst, bet gan ar savu spilgto garšu un smaržu izsaukt apmierinātības un komforta sajūtu. Nēēd našķus tukšā dūšā – tikai pēc vakariņām. Un ēd lēnām, nesteidzoties. Konfekti, piemēram, var sagiezt vairākās daļās un ēst pa mazam gabaliņam, pie tējas. Šādā veidā tu apēdīsi daudz mazāk.

4. Daudzveidīgs ēdiens

Jo vairāk sastāvdaļu būs tavam ēdienam (piem, divi dažādi gaļas gabaliņi – teļa gaļa un vistas gaļa, diva veida piedevas, pa karotei lečo, konservētas kukurūzas vai pupiņu plus dārzeņi), jo lēnāk tu ēdīsi. Tātad, arī sāta sajūtu sajutīsi pēc mazāka ēdiena daudzuma. Mēs bieži pārēdamies tieši ēdiena vienveidības dēļ. Pēc pirmiem kumosiem mēs pierodam pie ēdiena garšas, aizmirstam par to, skatamies televizorā vai planšetē, runājamies un nemanot apēdam lieko. Un daudz.

5. Zināt, ka visu drīkst

Pārēšanās – ir tieši pārēšanās aizlieguma sekas. Cilvēks visiem spēkiem cenšās nepieļaut vakara izēšanos. Katru reizi sola, ka šodien jau nu izturēs. Un katru reizi nesanāk. Psihologi to sauc par “slimīgu fiksāciju”. Un sanāk apburtais loks – jo vairāk sev aizliedz, jo vairāk gribās. Taču viss būs savādāk, ja tu zināsi, ka ēst uz nakti drīkst – šajā gadījumā tu apēdīsi mazāk.

6. Izstaigājies, ieej vannā

Ļoti bieži vakara pārēšanās ir tiešā sakarā ar nepieciešamību noņemt stresu. Ēdiens nomierina, tas ir lielisks antidepresants. Bet tik pat labi spriedzi noņem arī vakara pastaiga. Jā arī pēc tās tev gribēsies ēst, tev būs krietni vieglāk sevi kontrolēt. Vēlmi apēst visu, ko redzi, samazina arī vanna ar ētersikām ēlļām, duša, masāža.

7. Piepildi dzīvi ar notikumiem

Un tad tev nebūs ne spēka, ne laika lai pārēstos, un nepieciešamības tādas arī nebūs. Teātris, izstādes, kino, aktīva atpūta – izvēlies, meklē! Piesātināta dzīve samazinās ēdiena nepieciešamību kā zāles no garlaicības un sliktā garastāvokļa.

Foto: stockfood.com

, ,

Pagaidām nav komentāru.

Komentēt

Draugiem.lv pase

Privātuma izvēles centrs

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?