Kā mango tēja no “APSARA” radīja vilšanos

Mūsu redakcija novembra mēnesī saņēma sekojošu vēstuli:

“Labdien!
Esmu jūsu portāla pastāvīgs lasītājs. Kā nu kuro reizi, citreiz apskatos ko pagatavot, bet citreiz palasu rakstus. Zinu, ka jūsu portālā ir arī sadaļa “Laboratorija”, kurā jūs veicat dažādu produktu apskatus un testus. Taču nekad nebiju iedomājies, ka vērsīšos pie jums ar lūgumu apskatīt kādu konkrētu produktu. Diemžēl nekas cits man prātā nenāk. Esmu ļoti vīlies un jūtos apmuļķots.
Aprakstīšu situāciju, kurā sava naivuma pēc iekūlos un ne tikai zaudēju naudu, bet guvu arī pamatīgu vilšanās devu un kārtējo mācību – ne visam, kas rakstīts uz iepakojuma, var ticēt!
Kādu dienu kopā ar meitu un mazbērniem izstaigājām Ķemeru nacionālo parku. Laiciņš drēgns, pat nedaudz salijām. Dodoties mājās tika nolemts, ka mazbērni grib iebraukt pie manis nedaudz paciemoties – iebrauksim veikalā pēc kādiem kārumiem un garšīgas tējas! Pa ceļam iebraucām RIMI, kur nopirkām kūku un tējas stendā bija akcija Baltai Mango tējai! Mango! Mans mīļākais auglis!
Tas patiesi man garšo! Kūku nopirka meita un es no savas puses galdā cēlu tēju! Aizbraucām mājās un uzvārijām tēju atbilstoši visiem labas tējas pagatavošanas nosacījumiem. BET, mūs visus sagaidīja vilšanās. Jāsaka, pamatīga vilšanās! Tā dzira nav pielīdzināma tējai un mango tur pat blakus nav stāvējis! Turklāt, meita izpētīja iepakojumu un mango sastāvā nemaz nav minēts!!!
Kāpēc tā jāmana cilvēki? Vai tiešām ražotājam nav ne kripatiņas kauna un atbildības pret savu pircēju?! Tie salmi nav dzerami! Vakars tika neglābjami sabojāts un ražotājs APSARA ir zaudējis vienu no saviem klientiem. Ja tikai man šie salmi tējas paciņā nebūtu garšojuši, to norakstītu uz vecumu, bet šo uzlējumu nedzēra ne meita, ne mazbērni. Lūdzu jūs, kā neatkarīgus ekspertus, apskatīt konkrēto ražotāja produktu un atbildēt man – vai esmu uz vecumu izkūkojis prātu, vai patiesi ražotājs vienkārši uz produktu iepakojumiem var dzejot kas ienāk prātā un neuzņemties nekādu atbildību par rakstīto?!

Paldies!”
pensionārs Viktors no Imantas

Mēs nevarējām nereaģēt uz šādu vēstuli un pēc pāris dienām satikāmies ar Viktoru lai paņemtu iepakojumu ar tēju un vēlreiz uzklausītu stāstu. Lai degustācija būtu maksimāli objektīva, degustācijā piedalijās pieci cilvēki un neviens no viņiem nezināja, kāda tēja ir ielieta krūzītē. Uzdevums bija vienkāršs – jāuzmin kāda tēja tiek degustēta.
Pasteigsimies notikumiem priekšā un pateiksim, ka ar šo uzdevumu netika galā neviens no degustācijā iesaistītajiem un mango klātbūtni šajā dzirā neviens nepamanīja. Pat aromāta vai kaut vai vieglas pēcgaršas ziņā. Trīs no pieciem minēja, ka tā varētu būt kāda zāļā tēja.. ar kaut ko, bet konkrēti sastāvdaļas minēt nevarēja. Arī tad, kad minējām, ka tā ir mango tēja, visi degustācijā iesaistītie šim apgalvojumam nepiekrita un šo garšu atpazīt nevarēja!

Pēc degustācijas sazinājāmies ar uzņēmuma “APSARA” pārstāvi, kurš atsūtīja uzņēmuma skaidrojumu par notikušo.

Labdien,

Par: White Mango 50g.

Saņemām no Jums informāciju par situāciju ar White Mango tēju un norādēm uz paciņas.

Diemžēl, mums ir bijusi kļūdaina partija ar uzlīmēm, kurās mango gabaliņu vietā ir norādīti papajas gabaliņi. Šobrīd strādājam pie tā, lai kļūdainās uzlīmes pārlīmētu.

Tāpat vēlamies sniegt atbildi par tējas garšu un tās sastāvu.

Tēja veidota no:

Baltā tēja Pai Mu Dan;

Ūlong tēja Tieguanyin;

Ābolu gabaliņi;

Mango gabaliņi;

Mežrozīšu augļi;

Saulespuķu ziedlapiņas;

Tējas koncepts – orģināli apvienot tējas, kuras atšķirīgas pēc savas apstrādes, un iegūto produktu papildināt dažādām augu daļām. White Mango nosaukums izvēlēts asociatīvi, jo tējas garša veidojās no baltās un ūlong tēju notīm, kuras pastiprina augļu gabaliņu klātbūtne. Mēs speciāli atlasījām šīs sastāvdaļas, kuras veido ilgi paliekošu, maigu, saldeni–sulīgu garšas buķeti, kas, mūsuprāt, piemīt tādam eksotiskam auglim kā mango. Īpaši mēs vēlējamies panākt rezultātu nelietojot jebkāda tipa pārtikas aromatizātorus!

Žēl, ka mūsu centieni nav visus pārliecinājuši. Turpmāk mēģināsim atrast veidus, kā vairāk izcelt garšu un aromātu. Esam gatavi kompensēt zaudējumus pircējiem, kuriem mūsu produkts liek vilties. Ļoti atvainojamies par neērtībām.

Veiksmīgu dienu,

Andris Purviņš

Purviņa kungs savai vēstulei bija pievienojis arī foto, kuru vēlamies jums parādīt. Šajā foto redzams kādās proporcijās jābūt sastāvdaļām tējas paciņā.

Un tagad lūdzam salīdzināt ar nākamo foto, ko noblidēja mūsu fotogrāfs nosverot tēju pirms gatavošanas un pievērst uzmanību mango sukāžu daudzumam.

Tīrais tējas svars (atgādināsim – mums tika nepilna paciņa) bija 37g, no kuriem tikai 1g bija mango gabaliņi. Mēs šīs kripatiņas meklējām kā dzintara gabaliņus jūras krastā. Nav jau brīnums ka tēja pēc mango negaršo ne tuvu. Viennozīmīgi piekrītam mūsu portāla apmeklētāja domām, mango vārdu uz tējas paciņas vajadzētu mainīt vai nu palielināt mango klātbūtni tējas sastāvā.
Piekritīsiet, ja minam vārdu “mango”, mēs jau zinām kādas garšas mūsu garšu kārpiņas meklēs un centīsies atrast. Daudzi pircēji, tieši tāpat ka god. Viktors, noticēs uzrakstam un attēlotajam mango uz paciņas un iegādšies šo tēju, tomēr vilšanās sajūta ir garantēta. Mēs neesam tējas eksperti, tomēr garšas pazīstam un varam pateikt droši – tēja negaršo ne pēc āboliem, ne pēc mežrozītēm (par mango jau minējām). Varbūt konkrētā tēja vai sastāvdaļas nav pareizi uzglabātas, tāpēc garšas un aromāts zudušas, kaut arī uz paciņas derīguma termiņš paredz vēl divus gadus.

Uz jautājumu vai šajā gadījumā tiek pārkāptas pircēju intereses spriest neuzņemamies un šo jautājumu uzdosim patērētāju tiesību aizsardzības centram.

P.S. Mums patiesi bija žēl Viktora k-gu, tāpēc mūsu Ziemassvētku vecītis sagādāja īpašu dāvanu – lielu un kvalitatīvu tēju izlasi, kuras pietiks ilgam laikam.

Rakstā izmantots foto no uzņēmuma “APSARA” arhīva. Titulfoto www.fotofabrika.lv

, , , , , , , , , , , , , , , ,

2 komentāri pie Kā mango tēja no “APSARA” radīja vilšanos

  1. Zane 29.12.2017 @ 07:53 #

    Godīgi sakot arī man plauktiņā mētājas šī konkrētā tēja. Atvēru un vienreiz uzlēju. Vēl padomāju, kur tik štruntīga (lasīt nekāda) garša. Tā arī tā paciņa mētājas. 🙁

  2. Kaspars 29.12.2017 @ 09:42 #

    Pats labākais ir “Post Scriptum” – Mums patiesi bija žēl Viktora k-gu, tāpēc mūsu Ziemassvētku vecītis sagādāja īpašu dāvanu – lielu un kvalitatīvu tēju izlasi, kuras pietiks ilgam laikam.
    Apsarai pie kājas! Viņiem pašiem vajadzēja večukam atvainoties un kautvai caur jums nodot vesalu kasti ar tējām. Tā vārās uz naivuļiem. Vajadzētu viņus boikotēt!

Komentēt

Draugiem.lv pase

Privātuma izvēles centrs

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?