Autors

Bon Appetit

Kūka "Baltā"

4.7/5 Vērtējums (balsotāju skaits: 3 )
  • Pagatavošanas laiks: atkarīgs no daudziem faktoriem
  • Sarežģītība: viegli nebūs!
  • Porcijas: forma 24 cm
Kūka

Sastāvdaļas

Biskvītam:

200g cukura

100g milti

6 lielas olas (istabas temperatūrā)

1 tējk. vaniļas ekstrakta vai vaniļas cukura

1 ēd.k. ūdens

1 ēd.k. citrona vai laima sulas

rīvēta citrona un/vai laima miziņa

šķipsna sāls

Ingvera putukrējums:

500ml saldā krējuma 30%

2 ēd.k. cukura

1 tējk. vaniļas ekstrakta vai vaniļas cukura

1 tējk. smalki sarīvēta svaiga ingvera

1/2 tējk ingvera pulvera

šķipsniņa kardamona

rīvēta apelsīna miziņa

1 ēd.k. svaigi spiestas apelsīna sulas

Kūkas dekorēšanai:

6 ēd.k. upeņu ievārījums

350g baltā šokolāde kūkas dekorēšanai

200ml saldais krējums

cukura masa ("marshamllow fondant")

Pagatavošana

Pagatavo biskvītu . Ja olas ir nelielas, ņem 7. Olu dzeltenumus atdala no baltumiem.
Cukuru saputo ar olu dzeltenumiem līdz dzeltenumi kļūst gaiši dzelteni un pieauguši apjomā. Turpinot putot pievieno vaniļu, rīvētu laima vai citrona miziņu un ūdeni.
Tīrā, sausā traukā puto olu baltumus ar šķipsniņu sāls. Kad tie sakulti, pievieno citrona vai laima sulu. Turpina putot, līdz olbaltuma putas kļuvušas pavisam stingras.
Sakultiem olu dzeltenumiem pievieno miltus un samaisa. Iejauc mīklā daļu saputotā olbaltuma, lai tā izlīdzinās. Pēcāk viegli iecilā atlikušo olbaltumu.
Vislabāk mīklu sadalīt 3 daļās un katru paredzēto kūkas ripu cept atsevišķi, jo šis biskvīta veids iznāk gaisīgs un ir grūti sagriežams ripās. Kamēr tiek cepta viena ripa, atlikušo mīklu vēlams apsegt ar dvieli un novietot vēsākā vietā.
Kūkas formu izklāt ar cepamo papīru - gan sienas, gan apakšu. Sagatavotā formā ielej mīklu. Kūku cep 195 grādos aptuveni 1/2 stundu. Pēc 25 minūtēm vēlams pārbaudīt gatavību ar koka irbulīti. Cepamo formu izņem no krāsns un uz restēm atdzesē. Izcep pārējos biskvītus.
Pagatavo putukrējumu. Saputo saldo krējumu ar cukuru un vaniļu. Atliek malā kādas 3-4 ēdamkarotes sakultā putukrējuma, tas būs vajadzīgs kūkas pārklāšanai. Pārējam pierīvē apelsīna miziņu, pievieno sulu, ingvera un kardamona puveri, piejauc rīvētu ingveru.
Liekam kūku kopā: biskvīta ripu ieziež ar ievārījumu. Virs ievārījuma uzklāj ingvera putukrējuma kārtu. Uzliek nākamo biskvīta ripu, arī to ieziež ar ievārījumu un putukrējumu.
Uzliek pēdējo biskvīta ripu. Izmantojot iepriekš malā atlikto putukrējumu bez ingvera, plānā kārtiņā apziež gan kūkas sānus, gan virspusi. Šī kārta izlīdzinās nelīdzenumus un novērsīs drupaču nokļūšanu kūkas rotājumos. Kūku liek aukstā vietā nostāvēties.
Pirms kūku noklāt ar cukura masu, tā jāsagatavo, lai virsma būtu pēc iespējas līdzenāka. Ja vēlas garšīgu kūku, tad to var izdarīt ar kausētu šokolādi - čipsus pārlej ar uzkarsētu, bet nevārītu saldo krējumu (ja izmanto tāfelīšu šokolādi, to pirms tam sasmalcina). Pagaida pāris minūtes un labi izmaisa, līdz masa ir viendabīga. Ar speciālu lāpstiņu vai platu nazi noklāj kūku ar šokolādi (gan virsu, gan sānus) un izlīdzina. Ja vēlas skaistu kūku (lai mastikas masa turas griežot kūku), tad pagatavo sviesta krēmu - sviestu uzputo ar pūdercukuru.
Kūku ievieto aukstā vietā, lai sastingst. Neliekiet saldētavā - kondensāts neļaus pēc tam cukura kārtai smuki turēties.
Nokaisa galda virsu ar pūdercukuru. Izrullē cukura masu. Ar to uzmanīgi noklāj kūku un izlīdzina, lai neveidojas gaisa burbulīši. Nogriež visu lieko un izrotā kūku.

Disqus

blog comments powered by Disqus

Reklāma

Top receptes

Seko mums

        
      
portals receptes

Seko mums

        
      

Partneri