Paprika jeb saldais pipars

Paprika ir visu pasaules virtuvju favorīts. To sāla, marinē, konservē, pilda, cep un grilē!

Galvenais elements.

Saldais pipars – ir tuvs radinieks gan čili pipariem, gan melnajiem. Tie visi satur kapsaicīnu – šī viela piešķir dārzeņiem pikantu garšu un dod mums daudz labumu. Tas samazina asinspiedienu, samazina trombu veidošanos iespējamību, normalizē vielmaiņu, pasargā no depresijas un saaukstējumiem. Tikai pusīte saldās paprikas nodrošinās ar C vitamīnu un veselu diennakti.

Virtuvē.

Konservētā paprika saglabā prakstiski visus vitamīnus un minerālvielas. Ja papriku izmanto salātu pagatavošanai, tad pievieno krējumu, jo pateicoties tam paprikā esošais retinols labāk pārstrādājās organismā.

Ieslēdz pozitīvu!

Spilgtās paprikas krāsas dāvā mums prieku un uzlabo garstāvokli. Psihologi pat iesaka izmantot to virtuves dekorēšanai. Piekar virtuvē uz striķīša krāsainos piparus – svaigus vai kaltētus (tie pat kaltētā veidā saglabā savu košumu), – un krāsu terapijas zona gatava.

Krāsai ir nozīme.

Salātiem izvēlies zaļu, orandžu vai sarkanu papriku. Sautēšanai labāk zaļo neizmntot – tad sautējums var būt rūgts. Dzeltenā paprika pēc rutīna daudzuma ir čempions. Sarkanā paprika ir pati saldākā. Un vitamīnu sarkanajā paprikā ir daudz vairāk, nekā citu krāsu paprikās, pie tam lielākais vairums ir tieši pie kātiņa.

Fakti.

Domā, ka pipars ir dārzenis? Nē! No botāniskā viedokļa paprika ir nakteņu dzimtas oga.

Jo smagāks pipars, jo tas sulīgāks. Jo mazāk bojājumu uz miziņas, jo vairāk tajā vitamīnu.
Uzglabāt papriku var ledusskapī veselu mēnesi.

Foto: stockfood.com

Pagaidām nav komentāru.

Komentēt

Draugiem.lv pase

Privātuma izvēles centrs

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?