Aromātisko zālīšu un garšvielu kaltēšana joprojām ir aktuāla. Kaltēt un izmantot pašu rokām salasītās zālītes un garšvielas ir daudz drošāk, patīkamāk un veselīgāk, nekā rūpnieciski gatavotās. Tāpēc mēs jums sniegsim dažus padomus šajā jomā.
Sagatavojiet augus kaltēšanai: nogrieziet apvītušās, nodzeltējušās un melnās lapas, pēc tam uz 10 min augus iemērciet ūdenī, tad izņemiet un rūpīgi nosusiniet.
Nelieciet kopā vienā buntītē augus ar dažādiem aromātiem, jo tie konfliktēs savā starpā. Labāk sakaltētās garšvielas un zālītes sajauciet kopā tieši pirms lietošanas.
Sasieniet cietos, aukstumizturīgos augus (timiānu, rozmarīnu) nelielās buntītēs un pakariniet ar kātiem uz augšu, piemēram, vasarnīcas verandā zem jumta vai kādā citā, labi vēdināmā, telpā. Maigos augus (baziliku, pētersīļus) izklājiet uz tīra dvieļa, kurš ir uzklāts uz restītes. Nekaltējiet zaļumus tiešos saules staros, jo tad tie zaudēs savu garšu un aromātu.
Paātrināt kaltēšanas procesu jums palīdzēs cepeškrāsns. Salieciet zaļumus uz cepešpannas vienā kārtā un uz 2 – 3 stundām ielieciet cepeškrāsnī 35 – 40 grādu temperatūrā. Kad zaļumi būs manāmi apvītuši, varat palielināt temperatūru līdz 50 grādiem ( priekš pētersīļiem līdz 70 grādiem).
Pārbaudiet vai augi ir pareizi izkaltēti. Ja viss process ir noritējis pareizi, tad izkaltēto augu paberzējot starp pirkstiem, tas sabirst drupačās, taču nepārvēršas putekļos.
Glabājiet izkaltētos zaļumus hermētiski noslēgtos traukos, sausā, tumšā vietā, tad tie nezaudēs savu krāsu.
Ēdienam kaltētos zaļumus pievienojiet trīsreiz mazākās devās, nekā svaigos zaļumus, jo kaltēšanas procesā aromāts kļūst stiprāks.
Eksperimentējiet ar iepakojumiem. Ja jūs izkaltētās garšvielas saliksiet lielās, krāsainās aploksnēs un aploksnes ievietosiet papīra turētājā, tad tā būs lieliska instalācija jūsu virtuvē, kur mūsdienās izkārtām garšvielu buntītēm nav vietas.
Pagaidām nav komentāru.