Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Uzņēmums “Atvadas” Rīgā atvēris Centrālo apbedīšanas namu

Bizness un ekonomika
12. septembrī 14:58 2023. gada 12. septembrī 14:58
 
Agrāk vai vēlāk katram no mums dzīvē nākas saskarties ar apbedīšanas pakalpojumu nepieciešamību, jo nāve, tāpat kā piedzimšana, ir dabīga dzīves sastāvdaļa. Tāpēc dīvaini, ka pie mums Latvijā šī pakalpojumu sfēra pagaidām bijusi pabērna lomā.

Tie ir jautājumi, par kuriem nemēz daudz runāt, un, saskaroties ar kāda tuvinieka bēru organizēšanu, pēc to norises cenšas jo ātrāk piedzīvoto aizmirst. Taču kā padarīt šo grūto brīdi tuviniekiem vieglāku? Par to savā jaunajā apbedīšanas pakalpojumu kompleksā gādā uzņēmums “Atvadas”. Mūsdienīgais, gaismas pielietais nams nav pat salīdzināma ar savu laiku nokalpojušām telpām. Apbedīšanas komplekss iekārtots plašās telpās modernā divstāvu ēkā, kuras fasādi un iekštelpu apdari grezno stikls un marmors. Šeit atrodoties, vienuviet var atrisināt it visus ar bērēm saistītos jautājumus.


Apbedīšanas aģentūras “Atvadas” direktors Andrejs Račkovskis nemaz neslēpj savus ambiciozos plānus - kļūt par centrālo apbedīšanas namu Rīgā. Viņš ir pārliecināts, ka mūsdienīgs, vispusīgs un pārdomāts apbedīšanas serviss, lai gan nav nekas jauns Eiropas mērogā vai pie kaimiņiem Lietuvā, Latvijā gan tāds ir! Aģentūra “Atvadas” ir pirmais apbedīšanas birojs, kas piedāvā 21. gadsimta apbedīšanas pakalpojumu standartus un ar patiesu cieņu attiecas pret klientu vajadzībām.

Jaunajā kompleksā iekārtots apbedīšanai nepieciešamo piederumu veikals ar visplašāko sortimentu. Tur atrodas arī viena no Rīgā labākajām pieminekļu un kapu apmaļu darbnīcām. Kompleksā ierīkotas arī ikdienas darbā nepieciešamās aukstuma kameras. Ēkā ir divas atvadu ceremoniju zāles, kuras dizaineri iekārtojuši stingri lakoniskā stilā. Domājot par apmeklētāju ērtībām gada aukstākajā periodā, telpas aprīkotas ar apsildāmajām grīdām. Daudzi droši vien atceras, cik bieži ir salis, atrodoties kapsētu kapličā, atvadu ceremoniju vai bēru dievkalpojumu laikā. Kompleksa atvadu zāles ir aprīkotas ar multimediju sistēmu, radot iespēju izmantot video ierakstus un piemiņas fotogrāfijas. Pārvadāšanas vajadzībām tiek izmantots speciālais transports - mūsdienīgi aprīkoti katafalki.

Ērtība, komforts, augsta līmeņa serviss un klientam pieņemami, saprotami pakalpojumu izcenojumi, kad jāpavada cilvēks pēdējā gaitā, - tas nav cinisms runāt par šādiem jautājumiem! Tās ir cilvēka tiesības zināt, būt drošam, ka saņems pakalpojumu tādā līmenī, ar kādu viņš ir rēķinājies, vēršoties apbedīšanas uzņēmumā. Vienlaikus jāuzsver arī tas, ka, neņemot vērā ēkas grezno, stikloto fasādi, pakalpojumu cenas uzņēmumā “Atvadas” mēdz būt pat zemākas, nekā kādā pagrabstāvā iekārtotā, apšaubāmā firmā. Šādu cenu politiku ļauj saglabāt lielāks darba apjoms, pārdomāta loģistika, gadiem lolotas attiecības ar sadarbības partneriem, sākot ar morgu, nepieciešamo dokumentu noformēšanu, tai skaitā iesniegumu veikšanai valsts pabalstu saņemšanai un beidzot ar krematorijas pakalpojumiem vai apbedījuma vietām.

“Atvadas” izdevies arī izrauties priekšgalā visiem, kad runa ir par bēru pakalpojumu noformēšanu attālināti ar interneta palīdzību. Šādi pakalpojumi kļuva īpaši populāri Covid-19 pandēmijas laikā. Vietnē www.atvadas.lv viss ir tik pārskatāmi sakārtots tā, lai jūs itin viegli varētu noformēt pasūtījumu, iekļaujot un paredzot pat sīkāko detaļu, nekur nebraucot, bet sēžot pie sava datora. Vietnē var iepazīties ar izcenojumiem un, veicot pasūtījumu interneta vidē, jūs varat ieekonomēt no 100 līdz pat 200 eiro. Šādu pakalpojuma veidu, komplektā ar uzticamību, gadu gaitā iemantoto reputāciju, un līdz ar to – paļāvību, īpaši ir iecienījusi jaunākā paaudze, kuru ikdiena vai darba dzīve (bet dažkārt arī saskarsme ar nāvi) ir saistīta ar interneta vidi.

Bet “Atvadas” ir iecienījusi arī vecākā paaudze, jo ar daudziem klientiem uzņēmums ir bijis kopā, kā palīgs viņu sēru brīžos jau 30 gadu garumā.

Lai vai cik paradoksāli neizklausītos, uzņēmumā “Atvadas” mēdz teikt tā: par savām bērēm vajag parūpēties katram pašam. Tieši šī iemesla dēļ “Atvadas” bija pirmais uzņēmums Latvijā, kurš piedāvāja slēgt apbedīšanas pakalpojumu līgumu jau klienta dzīves laikā, jau kopš 1993.gada. Rūpēties par to, kādas būs paša bēres un pavadīšana mūžībā, esot vēl pie labas veselības un skaidras apziņas, izvēlas arvien lielākas skaits klientu. Šādā veidā cilvēks var pats izlemt, vai vēlas, lai uz atvadīšanos aicina piemēram sievas māti, vai šķirto sievu, kādus ziedus viņš gribētu, vai būs vajadzīga garīga vai laicīga ceremonija. Visbeidzot, varbūt jūs vēlētos, lai atvadu zālē skan kāda jums, draugiem un tuviniekiem īpaša, mīļa mūzika, kuru jūs klausījāties, kad bijāt kopā un laimīgi.

Tēraudlietuves iela 3, Rīga, tel. 20692069; atvadas.lv

 

Citi šobrīd lasa

VIDEO: ieskaties pašmāju fitnesa dāmu Danutes un Sendijas kāzu dienā
FOTO: Ādažu novadā meklē skaistākās fotogrāfijas autoru. Bildes ir tiešām fascinējošas
Dabas zīmju vērotājs prognozē laikapstākļus oktobrī. Labas ziņas sniega mīļiem 
Tēmas: Rīga, Covid-19