Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

VIDEO: kurš steiks, kurš pica, bet kurš trifele? Luka Banki Latvijas izlases basketbolistus salīdzina ar itāļu virtuves ēdieniem

Basketbols
2023. gada 19. septembrī 05:30 2023. gada 19. septembrī 05:30
  Jauns.lv
Armanda Pučes intervijā TV24 ar Latvijas basketbola izlases galveno treneri Luku Banki harizmātiskais itālis salīdzina katru no 12 izlases spēlētājiem ar kādu itāļu virtuves ēdienu.

Anžejs Pasečņiks?


Es neticu, ka viņu var salīdzināt ar kādu ēdienu no itāļu virtuves. Anžejs ir izsmalcinātāks. Nedomāju, ka mūsu virtuve ir tik izsmalcināta, lai to varētu salīdzināt ar Anžeju. Anžejs ir spēlētājs ar personību, jāieiet viņa emocijās, jāieiet viņa spēles stilā. Tas ir kā smalks ēdiens, kas ir jāatklāj pakāpeniski – bet sākumā jānogaršo daži kumosi. Teikšu tā – itāļu virtuvē mēs izmantojam tādu sastāvdaļu kā trifeles.

Klāvs Čavars?

Klāvs ir pamatīgs. "Osso buco". Tā ir gaļa. Klāvs ir gaļa. Valančūns (Lietuvas izlases līderis Jons Valančūns) man pēc spēles pateica: „Trener, viņš ir spēcīgs, viņš ir stiprs.” Protams!

Artūrs Strautiņš?

Pārāk daudz Artūru. Strautiņš ir kā ravioli. Viņš spēlē "Reggio Emilia". Tāda garša viņam arī piemīt. Spēcīgs un savākts. Kā labs sarkanvīns. Jo, ja ir tikai ravioli bez sarkanvīna, tad viņu ir grūti sagremot.

Aigars Šķēle?

Viņš.. nav viegli. Aigaru ir grūti definēt. Redzu viņu kā labu jūras velšu ēdienu. Itālijā mums tiem ir dažādas tipoloģijas.

Artūrs Kurucs?

Viņš... nu, arī nav viegli. Bet. Es redzu viņu kā labu uzkodu pirms ēdiena, kā "antipasto".

Kristers Zoriks?

Zoriks ir labs pastas ēdiens. "Tagliatelle".

Andrejs Gražulis?

Gražulis ir kūka. Kā ķirsis uz kūkas!

Rodions Kurucs?

Rodions... Vēl viens jaudīgs, spēcīgs. Kā gaļas ēdiens. Milānas karbonāde, "Cotoletta alla Milanese". Tā ir kraukšķīga. Rodions ir kraukšķīgs. Pajautājiet tiem, kam pret viņu jāspēlē. Ļoti kraukšķīgs.

Dāvis Bertāns?

Dāvis... viņš ir zivs. Izsmalcināta zivs. Ar baltvīnu, bet tas ir kas tāds, ko ir grūti atrast, un ir jābūt uzmanīgam, lai noķertu. Varbūt ir jādodas dziļāk, bet, ja atrodi, tad tā ir veiksme. Un jāpievieno ļoti labs baltvīns.

Rolands Šmits?

Viņš ir t-kaula steiks. "Bistecca alla Fiorentina". Un, ja vēl to ēd jēlu, asiņainu... Viņš ir liels cīnītājs. Vīns? "Chianti". Fiorentinas steiku tikai ar "Chianti".

Artūrs Žagars?

Žagars? Viņš ir liels pārsteigums. Patiesībā ir grūti definēt, bet tas ir kaut kas... vēl procesā, lai kļūtu par kaut ko svarīgu. Ceru, ka šis Pasaules kauss būs pirmais solis spožai karjerai. Ja domājam par ēdienu, tad tā ir pica. Tas ir laiks, kad ir jautri, kad var spēlēties ar sastāvdaļām.

A.Puče: Viņa vecumā pie picas vēl dzer ūdeni.

Nu, nē, pie picas var dzert jebko. Labu latviešu alu. Negribu teikt, kurš ir mans iecienītais, bet labu Latvijas alu var pieskaņot labai itāļu picai.

Visbeidzot – Dairis Bertāns?

Dairis ir boss pie galda. Kas itāļu virtuvē ir boss? Maize, jo nav tādu pusdienu, kad uz galda nebūtu maizes. Maize un labs vīns. Galds nekad nebūs labs, ja uz tā nebūs maizes. Baltmaizes vai fokačas... Dairis izdarīja lielisku darbu ar izlasi. Viņš bija maize visiem, komandai un arī man. Maizi var pieskaņot visam. Itāļiem nepatīk sēdēt pie galda bez maizes.

Saistītās ziņas

Banki par jauno darbu: "Nebija šaubu, kad pieņēmu izaicinājumu"
Trenera palīgs Artūrs Visockis-Rubenis ieskicē Lukas Banki panākumu atslēgu
Žagars iekļauts otrajā simboliskajā izlasē, Banki atzīts par labāko treneri

A.Puče: Trener, uz Jūsu galda ir lieliska ēdienkarte.

L.Banki: Jābūt labam šefpavāram!

Citi šobrīd lasa

"Ir kaut kas tiešām bīstams ienācis Latvijas tirgū!" Pāris stundu laikā "Origo" apkārtnē no nezināmās narkotikas pārdozējuši 10 jaunieši
Putins: Dienvidkoreja pieļaus lielu kļūdu, ja tā izlems sūtīt ieročus Ukrainai 1
"Lai piečurā, lai pievemj... Mēs visi esam cilvēki," latviešu fotogrāfe ar vīru cietušo aizved uz slimnīcu, jo "palīdzība neatbrauca" 1
Pievienot komentāru