Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ziemeļblāzma Ķemeru tīrelī. (Foto: Jūrmalas pilsētas dome)

FOTO: dažiem laimīgajiem paveicies Ķemeru tīrelī redzēt iespaidīgu ziemeļblāzmu

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
19. septembrī 12:14 2023. gada 19. septembrī 12:14
  Jauns.lv
Dažiem veiksminiekiem izdevies atrasties īstajā vietā un laikā  - šoreiz Ķemeru tīrelī, lai novērotu un iemūžinātu iespaidīgo un krāšņo dabas parādību – ziemeļblāzmu.

Krāšņās dabas parādības lieciniekiem izdevies to iemūžināt foto, un bildes izdevušās nudien iespaidīgas – debess jumu virs Ķemeru tīreļa krāšņoja iespaidīgas krāsu spēles.


Parasti ziemeļblāzmu krāsās dominē zilie un zaļie toņi, taču šoreiz, kā liecina attēli, ļoti spilgti izteikti bija violetie un dzeltenie toņi. Turklāt ziemeļblāzma izrādījās ļoti koša.

Ziemeļblāzma, polārblāzma jeb kāvi ir atmosfēras augšējo slāņu (jonosfēra) spīdēšana. Ziemeļblāzmas laikā īsā laikā izlādējas milzīgs enerģijas daudzums (vienā no 2007. gadā reģistrētajām ziemeļblāzmām izlādējās 5 x 1014 džoulu liela enerģija, kas ir aptuveni tikpat, cik 5,5 balles stiprā zemestrīcē).

Visbiežāk ziemeļblāzmas var novērot pavasarī un rudenī, bet krietni retāk — ziemā un vasarā. Novērojot ziemeļblāzmu no Zemes, tā parādās dažādās krāsās, kuru izvietojums ātri mainās. Var vērot daudz dažādu ātri skrejošu joslu, "aizkaru" u.c. Novērots, ka paralēlie blāzmas stari bieži stiepjas Zemes magnētiskā lauka virzienā (jeb paralēli tam). Ziemeļblāzmas ilgums var būt no dažiem desmitiem minūšu līdz dažām diennaktīm.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: ieskaties pašmāju fitnesa dāmu Danutes un Sendijas kāzu dienā
FOTO: Ādažu novadā meklē skaistākās fotogrāfijas autoru. Bildes ir tiešām fascinējošas
Karote darvas pēc pasaules skriešanas čempionāta Rīgā - Slokas ielas asfalts izrādījies pagaidu variants
Pievienot komentāru