Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns. (Foto: LETA)

"Apvienotais saraksts" Saeimas sekretāra amatam plāno virzīt Smiltēnu 1

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Politika
19. septembrī 19:54 2023. gada 19. septembrī 19:54
  Jauns.lv/LETA
"Apvienotais sarakts" (AS) Saeimas sekretāra amatam parlamenta Prezidijā plāno virzīt pašreizējo Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu (AS), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Sagaidāms, ka līdz ar jaunas valdošās koalīcijas izveidi Smiltēns rīt zaudēs Saeimas priekšsēdētāja amatu. Šo posteni plānots uzticēt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķim Gunāram Kūtrim, kurš gan pēdējās dienās izpelnījies pamatīgu kritiku.


AS plānojot saglabāt Smiltēnam vietu prezidijā, lai viņam esot iespēja turpināt "iesāktos uzlabojumus Saeimas administrācijā". Reizē AS pārstāvji rēķinoties, ka opozīcijā ir mazākas iespējas kādu ieceru īstenošanai.

Pašlaik Saeimas priekšsēdētājs ir Smiltēns, Saeimas priekšsēdētāja biedri - Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV) un Jānis Grasbergs (NA), Saeimas sekretārs - Armands Krauze (ZZS), bet sekretāra biedre - Antoņina Ņenaševa (P).

Sagaidāms, ka līdz ar koalīcijas izmaiņām partiju pārstāvība Prezidijā nemainīsies, bet mainīsies amatu sadalījums - Saeimas priekšsēdētāja vieta tiks atvēlēta ZZS, kas amatam plānojusi virzīt Kūtri, Ņenaševa kļūs par priekšsēdētāja biedri un šādu amatu saglabās arī Kalniņa-Lukaševica, Grasbergs varētu kļūt par Saeimas sekretāra biedru, bet Saeimas sekretāra amats tiks AS. Krauze ir kļuvis par zemkopības ministru un Saeimu vismaz uz laiku pametīs.

Balsojums par izmaiņām prezidijā plānots trešdien.

Citi šobrīd lasa

Anonīma (un tāpēc ļoti atklāta) intervija ar aptiekāri. Uzzināsiet kā draugs to, kas zināms farmaceitam
FOTO: Ādažu novadā meklē skaistākās fotogrāfijas autoru. Bildes ir tiešām fascinējošas
Karote darvas pēc pasaules skriešanas čempionāta Rīgā - Slokas ielas asfalts izrādījies pagaidu variants
Pievienot komentāru