Eklērnīca “Raunas dārzs”, vai tiešām gardākie eklēri Rīgā?!

Laikam jau ikviens no mums vismaz reizi dzīvē ir pagaršojis šo franču desertu – eklēru. Eklērus parasti gatavo neliela izmēra, pilda ar vārītu krēmu (tikai tā dara īsti franči) un šokolādes glazūru pa virsu. Franču vārds “eklērs” tulkojās kā “zibens”. Lieta tāda, ka šis deserts ir ātri pagatavojams un tam nevajag daudz sastāvdaļu. Izdomāja to 18. gadsimtā franču pavārs vārdā Mari-Antuāns Karems. Viņš bija izcils pavārs! Vēl viņu mēdza dēvēt par “pavāru karali un karaļu pavāru”. 19. gadsimtā eklērs iekaroja lielu popularitāti un jau 1884. gadā tā recepte pirmo reizi parādījās recepšu grāmatā.

Taču šoreiz ne tik daudz par šī deserta izcelsmi, cik par šī deserta atrašanās vietu. Vai pareizāk sakot, kur to meklēt?! Jā, daudzi teiks – katrā sevi cienošā kafejnīcā eklērus var iegādāties, un ja ļoti gribās, ir iespēja pasūtīt konditorejās. Jauki! Bet mēs bijām daudz dzirdējuši par eklērnīcas “Raunas dārzs” veiksmes stāstu. Kādu dienu braucām tam garām un nolēmām piestāt.
Tā bija sestdiena, mazliet pāri 15:00. Divu veidu eklēri skumīgi aizņēmuši vienu plauktu. Pārējie plaukti tukši. Aiz letes 4-6 darbinieki. Vietas ir tik maz, ka vienu brīdi likās pat ka darbinieku ir vairāk. Todien pagriezāmies un aizbraucām.

Atgriezāmies darba dienā. Cik bija nojaušams, rinda (lielāka vai mazāka) te ir vienmēr un arī mūsu gadījumā nācās rindā pavadīt kādu laiciņu, bet tā virzās ātri, jo aiz letes strādā veseli četri darbinieki. Tikai cik tas ir produktīvi, jo darbinieku sadarbībā bija novērojams haoss.
Pirmajai meitenei, kura uzdod jautājumu ko vēlamies, pasūtinājām ne tikai eklērus baudīšanai uz vietas un līdzi vešanai, bet arī divas kafijas (šeit tirgo Illy)… Taču pie norēķina un pirkuma saņemšanas viss jāatkārto vēlreiz, jo informācija par kafiju līdz šai darbiniecei nebija nonākusi.
Nācās kavēt gan sevi, gan rindā stāvošos, jo norēķinoties izrādijās, ka kafijas nav pieskaitītas. Lūdzu maksājiet atsevišķi!

Pirms mums dāmas pasūtīja tējas – sākās pienākumu dalīšana, kurš tējas taisīs un kā tās krūzes aiznest līdz galdiņam. Mūs apkalpojot tiek precizētas cenas un vairākas reizes pārjautāts cik kas maksā….
Pārējais gan norit visai ātri. Ja vēlaties tikai saņemt savus eklēriņus un doties tālāk, tad nāksies padrūzmēties pie kases, bet ja vēlaties baudīt tos uz vietas, tad ceriet, ka kāds no dažādajiem mazajiem galdiņiem pie eklērnīcas auto stāvvietas (par terasi to dēvēt negribas) pēc brīža atbrīvosies un varēsiet piesēst, lai ar pārākuma izteiksmi sejā varētu noraudzīties uz jauniem eklēru medniekiem, kas šeit piebrauc gan ar auto, gan velosipēdiem un, protams, nāk ar kājām.

Bija ļoti neierasti sēdēt un baudīt labu kafiju un interesantus eklērus automašīnu stāvvietā. Ik pa brīdim kāds aizbrauc un kāds atkal piebrauc. Tev atliek cerēt, ka šī nebūs tā diena, kad kāda (atvainojiet, protams) sajauks pedāļus un iebrauks eklērnīcā, tā sakot, bez rindas… un vienīgais kas norobežo tevi no auto ir daži nelieli podiņi ar dekoratīviem zaļiem augiem…. Pie šādas klientu plūsmas (līdz ar to arī apgrozījuma), eklērnīcas īpašniekiem vajadzētu rast iespēju izveidot normālu terasi, kurā klienti justos novērtēti.

Par pašu garšu. Eklēri nebija slikti. Tie izskatījās ļoti kārdinoši un bija svaigi. Taču atšķiras tikai glazūras. Pildījums visiem eklēriem šķita vienāds un par cik tajā reizē atļāvāmies tos nobaudīt tā pavairāk, tas šķita pat nedaudz garlaicīgs. Pat saskatijām kādu līdzību ar donatiem, eklēri protams, tikai krāšņāki.

Mēs gan neteiksim, ka šie ir gardākie eklēri ko esam ēduši, taču cena par vienību ir visai augsta. Līdz ar to, ja apkalpošana un komforts nav atbilstoši augstajai cenai, rodas vilšanās pēcgarša.
Ši ir tā vieta, kuru vērts apmeklēt, lai būtu iespēja salīdzināt un saprast, ka ne viss, par ko jūsmo citi, ir patiesas apbrīnas vērts…

, , , , ,

2 komentāri pie Eklērnīca “Raunas dārzs”, vai tiešām gardākie eklēri Rīgā?!

  1. Sandra 02.09.2017 @ 19:06 #

    Par gaumi nestrīdas!!! Katram savs!!! Lūdzu tik pat izsmeļošu aprakstu par citiem apjūsmotiem eklēriem piem.: Fat cat…..

  2. Georgs 03.11.2017 @ 06:50 #

    Nu nekā tajā Raunas Dārzā īpaša nav. Cik tos eklērus var štopēt. Apnīk tak.

Komentēt

Draugiem.lv pase

Privātuma izvēles centrs

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?