Kā novājēt jebkurā vecumā

Jūs, protams, jau esat dzirdējušas, ka pēc trīsdesmit gadu vecuma arvien vieglāk ir iedzīvoties liekajos kilogramos un daudz grūtāk ir no tiem atbrīvoties. Tas patiešām tā arī ir. Gadu gaitā vielmaiņa palēninās, jūsu organismā notiek izmaiņas, kuras arvien vairāk apgrūtina ideālu auguma formu saglabāšanu. Taču tas nenozīmē, ka jums ir jāsamierinās ar lieko svaru. Pievērsiet uzmanību mūsu ieteikumiem, kuri ir speciāli izstrādāti, ņemot vērā vecuma kritērijus.

30 gadi.

Sākot ar 30 gadu vecumu, kā likums, sievietes katru gadu sāk zaudēt 1% no savas muskuļu masas. Bez tam, ar katru gadu palēlinās vielmaiņa. Apmēram trīs ceturtdaļām sieviešu 30 gadu vecumā kā minimums jau ir viens bērns, sievietes sāk veidot savu karjeru, tādēļ visbiežāk viņām nepietiek laika, lai iztīrītu zobus, nemaz nerunājot par regulāru sporta zāles apmeklējumu. Ieteikumi trīsdesmitgadniecēm.

1. Izvēlieties olbaltumvielas.

Laikā no 30 līdz 40 gadiem jūsu vielmaiņas uzturēšanai izšķirošā nozīme ir spēka vingrojumiem. Kaloriju dedzināšana galvenokārt notiek fiziskās slodzes un muskuļu masas palielināšanas rezultātā. Tāpēc jums ir nepieciešams uzņemt pietiekami daudz olbaltumvielu. Bez tam, olbaltumvielas jūs pasargās no izsalkuma sajūtas un pat paātrinās jūsu vielmaiņu.

2. Atcerieties par pienu.

Šajā vecumā kalcijs ir ļoti nepieciešams. Kalcija trūkuma rezultātā kaulu masas zaudēšana var radīt smagas sekas nākotnē. Bez tam, pētījumi pierāda, ka ēdienkartē iekļaujot ar kalciju bagātus produktus, ir iespējams veiksmīgāk dedzināt liekos taukus. Centieties katru dienu uzņemt 1000 miligramu kalcija. Vēl atcerieties par D vitamīnu, kurš jūsu organismam palīdz uzsūkt kalciju.

3. Treniņi.

Izmēģiniet treniņus ar pārtraukumiem. No sākuma veiciet vingrojumus ar augstu intensitāti, pēc tam veiciet pāris atslābinošus vingrojumus. Dienvidvelsas Universitātes pētnieki ir atklājuši, ka sievietes, kuras treniņu laikā ievēroja 20 minūšu pārtraukumus, zaudēja trīs reizes vairāk tauku nekā tās sievietes, kuras trenējās 40 minūtes bez pārtraukuma.

4. Stipriniet vēdera preses muskuļus.

Pēc dzemdībām sievietēm ir svarīgi pēc iespējas ātrāk atjaunot iepriekšējās auguma aprises, jo vēlāk tas var prasīt daudz vairāk laika un spēka. 30 gadu vecumā jums īpaša uzmanība ir jāpievērš vēdera preses un muguras muskuļu stiprināšanai.

40 gadi.

40 gadu vecumā jūs jau esat zaudējušas 10% muskuļu masas. Tāpēc trenējoties jūs sadedziniet par 100 kalorijām mazāk nekā pirms 10 gadiem. Un vēl. Tuvojas menopauzes periods, kurš var sagādāt papildus problēmas jūsu jostas vietai. Laika periodā no 40 līdz 50 gadiem lielākā daļa tauku nogulsnējas vēdera un gurnu rajonā. Ieteikumi, lai jūs saglabātu sava auguma formu.

1. Pastiprināti treniņi.

Vielmaiņa kļūst aizvien lēnāka, un tas atspoguļojas liekajos kilogramos. Jūsu treniņiem ir jākļūst intensīvākiem un regulāriem – ne mazāk kā 2 – 3 reizes nedēļā. Priekšroku dodiet kardiotreniņiem un veltiet tiem 40 minūtes dienā.

2. Pārejiet uz graudaugu ēdieniem.

Lai noturētu stabilu ķermeņa svaru, centieties uzturā lietot pēc iespējas vairāk veselu graudu produktus (piemēram, brūnos rīsus un graudaugu putras). Tās jums sniegs enerģiju, sāta sajūtu un kaloriju minimumu.

3. Trenējiet kāju un gurnu muskuļus.

Tuvākajos 10 gados šīs zonas jums būs pašas problemātiskākās. Tieši šeit nogulsnēsies liekie tauki, tāpēc plānojiet savus vingrojumus tā, lai vislielākā slodze gultos tieši uz kājām un gurniem.

50 gadi.

Visbiežāk tieši šajā vecumā ir iestājusies menopauze, un jūsu vielmaiņa ir kļuvusi gausa. Ja jūs neko nedarīsiet lietas labā, tad drīz pamanīsiet, ka svari uzrāda arvien lielāku ķermeņa masas pieaugumu.

1. Stratēģiskā plānošana.

Tagad jums ir nepieciešams samazināt ēdiena porcijas un globāli pārskatīt savu ēdienkarti. Jūsu ēdienkartē katru dienu ir jābūt produktiem, kuros ir daudz šķiedrvielu un ūdens. Atcerieties arī par dārzeņiem un augļiem.

2. Treniņi.

Par jūsu mērķi ir jākļūst 60 minūšu ilgiem mēreniem treniņiem katru dienu. Tas jums palīdzēs sadedzināt liekās kalorijas (kaut arī tādas efektivitātes kā 30 gadu vecumā vairs nebūs) un paātrinās vielmaiņu. Koncentrējiet savu uzmanību uz vēdera preses muskuļiem.

, ,

Pagaidām nav komentāru.

Komentēt

Draugiem.lv pase

Privātuma izvēles centrs

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?