Kā dzīvot ilgi un laimīgi?!

Atmet smēķēšanu, pirms 40. +9 gadi
Kanādes zinātnieku izmeklējumi liecina: ja atmet smēķēšanu 35-44 gadu vecumā, tas palielina dzīves garumu vidēji par 9 gadiem pret tiem, kas atā arī neatmeta smēķēšanu. Atvadīties no tabakas nekad nav par vēlu, bet maksimums veselības labā saņemsi ja izdarīši to līdz 40 gadiem.

Pastaiga 60 minūtes dienā. + 5 gadi
Zinātnieki no Hārvardas medicīnas skolas,apsekojot 650 tūkst. amerikānu, noskaidroja, ka ikdienas fiziskā aktivitāte (pastaigas, fitnes, dejas utt) pagarina dzīves garumu par veseliem 5 gadiem. Ja tu dienu sāc ar rīta rosmi, vai arī “kusties” kaut-vai pa pusstundai dienā tas tev dod vēl papildus 3 gadus dzīves.

Vidusāzijas diēta. + 10 gadi

Šis ēšanas stils paredz, ka tu ēd daudz zaļumu, dārzeņu, zivis, jūras veltes, olīveļļu,piena produkuts, un maz – sarkano gaļu un neiegriezies ātrās ēdināšanas restorānos. Šāda diēta būtiski samazina riksu saslimt ar vēzi vai sirds un asinsvadu slimībām. Un šīs ir galvenās slimības-slepkavas uz doto brīdi.

Seko sava ķermeņa svaram. + 7 gadi

Paradoks: cilvēki ar ķermeņa masas indeksu 25-30, kuri nodarbojas ar sportu, dzīvo ilgāk par slinkām tievām skaistulēm, kurām šis indeks ir zemāks par 18,5. Pirms izdarīt šo secinājumu japāņu zinātnieki vēroja 50 tūkst. cilvēku vecumā no 40 līdz 79 gadiem. Tas nozīmē, ka vajag visu laiku uzturēt normālu svaru un nevajag tievēt līdz modeļu parametriem.

Ģimene. + 2,5 gadi

Lai ko arī vīrieši neteiktu par vecpuišu brīvību, precētie, pēc statistikas, dzīvo par 2,5 gadiem ilgāk. Sievietēm ģimenes dzīve dod papildus 1 gadu. Sevišķi, ja viņas bieži samīļo savus tuviniekus – šajā brīdī organisms izstrādā “laimes hormonu”, kas palīdz cīnīties ar stresu un samazina asinspiedienu. Starp citu, līdzīgs efekts tiek panākts, ja tu samīļo savu mājdzīvnieku.

Draudzība. + 10 gadi

Sociāli aktīvi cilvēki dzīvo ilgāk par mizantropiem par veseliem 10 gadiem. Acīmredzot tāpēc, kad ir kam. Labi draugi – tas ir par 22% zemāks nāves risks laika periodā no 70 līdz 80 gadiem. Bet vientulība, pēc speciālistu domām, ir kaitīgāka par smēķēšanu. Katra vientuļa diena ir līdzvērtīga 15 izsmēķētām cigaretēm. Turklāt, vientuļa dzīve noved pie depresijas un samazina imunitāti.

Izglītība. + 6 gadi

Augstākā izglītība palielina dzīves ilgumu par veseliem 6 gadiem. Ja tu nemācījies augstkolā, nav problēmu: apmeklē publiskas lekcijas un dažādas meistarklases. Tas ir labs veids aktivizēt “klusējošos”neironus, kuri līdz šim netika kustināti. Zinātnieki šo procesu sauc par rejuvinizāciju – smadzenes kļūst plastiskas un uzņēmīgas kā bērnībā.

Foto:stockfood.com

, , , ,

Pagaidām nav komentāru.

Komentēt

Draugiem.lv pase

Privātuma izvēles centrs

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?